Uzmanlıklarım ile sorunlarınızın çözümü için buradayım

UZMAN PSİKOLOG
ELİF ECE ERTOK

HİZMETLERİM

01

Bireysel Danışmanlık

Bireylerin hayatlarında zorluk çektikleri süreçlerde veya kişisel gelişimlerini deneyimlemek istediklerinde uzman bir psikoterapistten destek alma süreci olarak tanımlanmaktadır. Kişisel terapi bireyin uzman ile birlikte çözebilecekleri sorunlar için yapılan bir terapidir.

02

Aile Danışmanlığı

Aile üyeleri arasindakianlaşmazlıklarin, çatismalarin bir uzman gözetiminde çözumlendigi bir sureçtir. Aile terapisi problemlere, aile üyelerinin bireysel problemleri olarak değil, sistemin problemi olarak bakar ve bu doğrultuda çözümler üretir.

03

Oyun Terapisi

Oyun çocuğun kendini ifade etmesi, hayal ile gerçek arasında bir köprü, çocuğun iç dünyasını dışavurumu, gizil enerji kullanması, çocuğun sosyal ve ahlaki değerleri öğrendiği bir alandır. Bu bilgiler ışığında oyun ve oyuncaklar kullanılarak çözüme ulaşılmaya çalışılır.

04

Ergen Danışmanlığı

Genellikle 12 -18 yaş aralığında ergenlik çağındaki bireyler ile yapılan bir terapi türüdür. Ergenlik terapisinde, terapistler ergenlik çağındaki bireylerin kendilerini tanımalarına, anlamalarına, isteklerini fark etmelerine yardımcı olarak, onları farklı bir pencereden bakmaya yönlendirmektedir.

05

Sanat Terapisi

Bu terapi yöntemi danışanın kendini tanıması, danışanın sahip olduğu psikolojik problemlerin tanımlanması ve çözülmesi noktasında sanat terapisi yaklaşımlarını kullanarak hizmet verir. Sanat terapisti, terapi seanslarında çeşitli sanat dallarını kullanarak danışana yardımcı olur.

06

WISC-IV Testi

Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV (WISC-IV), 6 yaş 0 ay ile 16 yaş 11 ay arasındaki çocukların zihinsel becerilerini ölçmeye yarayan zekâ testidir. Test, zekâ düzeyinin yanı sıra çocuğun güçlü ve zayıf zihinsel becerileri hakkında ipuçları sunmaktadır. İlgili testlerle alakalı detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

07

Test Detayları

WISC-IV Testi,Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV (WISC-IV), 6 yaş 0 ay ile 16 yaş 11 ay arasındaki çocukların zihinsel becerilerini ölçmeye yarayan zekâ testidir. Test, zekâ düzeyinin yanı sıra çocuğun güçlü ve zayıf zihinsel becerileri hakkında ipuçları sunmaktadır. Çocuğun yeterli veya geride olduğu tüm zihinsel yeteneklerin keşfedilmesiyle birlikte güçlü becerileri daha ileriye taşıyabilmek veya zayıf becerileri desteklemek mümkün olmaktadır. WISC-IV sonucu elde ettiğimiz veriler, çocuğun zihinsel faaliyetlerinin yaşıtlarının ne kadar gerisinde veya ilerisinde olduğunu öğrenmemize yardımcı olmakla birlikte üstün zihinsel potansiyele sahip çocuklar üzerinde farkındalık oluşturma işlevi taşımaktadır. Diğer yandan geliştirilmesi gereken zayıf zihinsel becerilere yönelik uygun destek programlarının vakit kaybetmeden hazırlanması sağlanabilmektedir.

CAS Testi, 5-17 yaş arası çocuklara uygulanmaktadır. 1- 1.5 saat arası sürmektedir. Öğrenme Güçlüğü başta olmak üzere bir çok akademik sorunun eğitsel, psikolojik ve nörolojik tanılamasında bilgi sağlayabilen bir testtir. Çocukların bilişsel işlem özelliklerinin dikkat ve planlama becerilerinin değerlendirilmesi için uygun bir araçtır. Test yapılan bir çocuğa ancak 6 ay sonra test tekrarlanabilir.

Moxo Dikkat Testi, Dikkat, Zamanlama, Dürtüsellik ve Hiperaktivite performansını ölçen, uzmanlar tarafından uygulanan, görüş ve duygu içermeyen, online bir testtir. MOXO, Dikkat, Zamanlama, Dürtüsellik ve Hiperaktivite performans düzeylerinin ölçümünde oldukça etkili bulunmuştur.

  • MOXO Çocuk testi, özel olarak 6-12 yaş arası çocuklar için tasarlanmış olup, uzmanlar için DEHB tanısı ve hasta gözlem süreçlerinde yardımcı bir araç görevi görmektedir.
  • MOXO Genç&Yetişkin testi; 13-65 yaş aralığını kapsayan, uzmanların DEHB tanısı ve hasta gözlem süreçlerinde hastanın dikkat profilini değerlendirmelerine yardımcı olan bir araçtır.